pl en de bg ro

 
SPRZEDAŻ | WYNAJEM |
DORADZTWO | REMONTY
Szybki kontakt: 0048 509 393 552
0048 509 393 556
 

BEZPIECZEŃSTWO         

 

WAS 

 

PROJEKTUJEMY DLA 

Posiedzenie Rady Ekspertów i Interesariuszy Zewnętrznych Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się 4 listopada br. omówiono plany wspólnych działań na nadchodzący rok, które będą obejmowały między innymi: zorganizowanie na Wydziale targów praktyk, staży i pracy z udziałem przedstawicieli Rady, współudział w realizacji badań oraz możliwości dofinansowania ze źródeł zewnętrznych (w tym unijnych), współudział w innych wydarzeniach organizowanych przez Wydział tj. konferencje, czy Dzień Wody, TRiLiada lub Gospodronalia i wiele wiele innych.

W trakcie spotkania w wyniku głosowania wybrano przewodniczącego Rady, którym został dr inż. Marek Kopras. Zastępcami zostali: mgr inż. Tomasz Łuczak oraz mgr inż. Krzysztof Kokoszka.

uw

logo uw

Doktorat z wyróżnieniem dla Prezesa firmy KOPRAS mgr. inż. Marka Koprasa!

Bardzo miło nam poinformować, że w dniu 12 października br. odbyła obrona pracy doktorskiej Prezesa firmy KOPRAS mgr. inż. Marka Koprasa. Prezes Marek Kopras przedstawił tezy rozprawy doktorskiej pt. „Weryfikacja metod projektowania i obliczeń konstrukcji płyt obudowy wykopów tymczasowych”.

Promotorem pracy doktorskiej był prof. dr hab. Wiesław Buczkowski, natomiast promotorem pomocniczym dr inż. Anna Szymczak-Graczyk z Katedry Budownictwa i Geoinżynierii. Prezes Marek Kopras podczas obrony pracy otrzymał dodatkowe wyróżnienie od recenzentów oraz Rady Naukowej Dyscypliny Inżynierii środowiska, górnictwa i energetyki. Obrona rozprawy doktorskiej z uwagi na zagrożenie epidemiczne odbyła się w trybie hybrydowym i była dostępna on-line.

Podczas pisania pracy doktorskiej Prezes Marek Kopras wykorzystał i opierał się na własnym wieloletnim doświadczeniu zdobytym podczas prowadzenia firmy KOPRAS. Każdy klient firmy KOPRAS może liczyć na nasze wsparcie merytoryczne i pomoc ekspercką podczas doboru odpowiedniej obudowy do gruntu w jakim ma zostać zastosowana. 

Zapraszamy również do przeczytania artykułu umieszczonego na stronie www Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

NIEKONWENCJONALNE ROZWIĄZANIE ZABEZPIECZENIA WYKOPÓW TYMCZASOWYCH

W grudniu i styczniu podjęliśmy się rozwiązania problemu, zabezpieczania wykopu tymczasowego w istniejącej czynnej hali serwisowej dilera Volvo. Trudności to niska hala, wykop od ściany do ściany, wylewany kanał serwisowy w całości do poziomu posadzki, a także czynny salon samochodowy z serwisem. Obudowa miała być prosta, szybka w montażu i tania. I taka była. Nasi konstruktorzy, jak zawsze, pogodzili te wszystkie z pozoru sprzeczne interesy i zaprojektowali coś, co być może przyda się u Państwa na budowach. 20 dni od czasu dostarczenia do demontażu. Pełen sukces, bezpieczeństwo, pewność i profesjonalizm. Firma Kopras nie dostarcza produktu, lecz wartość dodaną, rozwiązania i idee. Obudowy wykopów są dodatkiem do naszych koncepcji.

WSPARCIE MERYTORYCZNE I PRAKTYCZNE NASZEGO KLIENTA

W dniu 15 grudnia w siedzibie firmy Terlan Sp. z o.o. prezes naszej firmy Marek Kopras wraz z dyrektorem Handlowym panem Piotrem Kozakiewiczem uczestniczyli w spotkaniu mającym na celu wsparcie merytoryczne i praktyczne kadry naszego wieloletniego klienta. Bezpieczeństwo w wykopach tymczasowych, przepisy, zasady doboru obudów do wykopów oraz praktyczne zastosowania szczególnie boksów segmentowych było tematem seminarium.

Obudowy do wykopów liniowych i obudowy do wykopów punktowych, (tak zwane komory) szczególnie te z 7 metrowymi płytami o wytrzymałości 55kN/m2 niespotykanej nigdzie indziej w Europie. Szalunki aluminiowe, technologie montażu i demontażu boksów. Firma Kopras oferuje wartość dodaną naszym klientom, korzyści nie tylko produkty.

KRAJOWY ZJAZD MŁODEJ KADRY PZITB W POZNANIU

W dniach 13-15 października odbył się Krajowy Zjazd Młodej Kadry PZITB w Poznaniu. Podczas tego zjazdu na zaproszenie ZARZADU oddziału poznańskiego Marek Kopras prezes Kopras Sp. Z o. o. zapoznał delegatów z zagadnieniami dotyczącymi zabezpieczania tymczasowych wykopów. Kontynuując swoją misję ochrony zdrowia i życia ludzi pracujących w wykopach w sposób bardzo realistyczny w oparciu o własne doświadczenia z 30 letniej pracy zawodowej Marek Kopras miał okazję obudzić w młodych inżynierach troskę o sprawy bezpieczeństwa tak łatwo zapominane w epoce pośpiechu i pieniędzy.

Przedstawienie najnowszych metod zabezpieczania wykopów i kierunków rozwoju tych produktów miało na celu ułatwienie inżynierom podjęcie decyzji jaki produkt użyć jak go dobrać i co należy robić aby minimalizować błędy. Obudowy wykopów tymczasowych dzisiaj to nie tylko tak bardzo popularne boksy. Teraz obudowy wykopów w technologii firmy Kopras to wszelkiego rodzaju zabezpieczenia wykopów punktowych (budowa zbiorników retencyjnych, komór przewiertowych, przepompowni, osadników, fundamentów słupów energetycznych).

Zabezpieczenia wykopów szerokoprzestrzennych (ścianka berlińska) budowa gazociągów, ścian oporowych, renowacje fundamentów, izolacje budynków, na szczególną uwagę zasługuje cała gama wyrobów aluminiowych wykorzystywanych w branży wodociągowej czy gazowej. Wierzymy bardzo, że spotkanie to da wiele pożytecznych przemyśleń obecnym na zjeździe młodym inżynierom na przyszłość a odważne decyzje użycia nowych technologii pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze oraz uchronić życie ludzkie.

TARGI WASSER BERLIN

W dniach 28 do 31 marca bierzemy udział w targach Wasser Berlin. Jak zawsze nasza oferta była bardzo szeroka. Produkty już znane takie jak: szalunki liniowe słupowe, punktowe słupowe, boksy, ściany segmentowe. Pokazaliśmy po raz pierwszy ściany segmentowe aluminiowe mocowane w boksach i szalunkach punktowych do awarii wod-kan. Boksy przeciągane (drag boks) oraz boksy poszerzone na studnie (manhole Boks).

INTERNATIONAL TECHNICAL FAIR

W dniach 26 do 30 września odbyły się najbardziej znane na Bałkanach targi techniczne International Technical Fair. Targi techniczne w Plovdiv to impreza, na której obecne są najbardziej znane firmy w Europie z branży: transportowej, budowlanej, informatycznej, maszynowej. Nasza firmy po raz kolejny uczestniczyła w tych targach godnie reprezentując Polskę, polską myśl techniczną i możliwości polskich inżynierów. Od 2006 roku z małymi rocznymi przerwami uczestniczymy w tych targach.

Po raz drugi zostaliśmy wyróżnieni złotym medalem (po raz pierwszy w 2007 roku). W tym roku komisja szczególnie wyróżniła nas za innowacyjność, wprowadzenie nowych technologii i dbałość o ochronę środowiska. Nasza oferta to przede wszystkim konstrukcje typu Boks, konstrukcje linowe do zabezpieczania głębokich tymczasowych wykopów oraz komory słupowe tak bardzo przydatne w technologiach bez wykopowych i budowie wszelkiego rodzaju przepompowni lub osadników, separatorów.

Targi okazały się kolejnym sukcesem nie tylko w sferze wyróżnień. Nasze wyroby okazują się być nie tylko najwyższej jakości, ale też najkorzystniejszą ofertą cenową. W rezultacie doprowadziło to do sprzedaży nie tylko eksponatów stoiska ale też zamówieniami na kolejne produkty.

TARGI WOD–KAN 2016

W dniach od 10-12 maja 2016 r. po raz kolejny odbyły się XXIV Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD–KAN 2016. Stoisko nasze cieszyło się dużym zainteresowaniem. Nowe konstrukcje z aluminium oraz lekkie boksy stalowe okazały się trafną propozycją dla wielu Przedsiębiorstw w całej Polsce.  

TARGI CONSTRUCT EXPO W BUKARESZCIE

W dniach od 7 do 10 kwietnia br. braliśmy udział w targach CONSTRUCT EXPO w Bukareszcie. Po raz czwarty mogliśmy zaprezentować nasze wyroby. Jak zawsze oferta naszych produktów była szeroka. Od najmniejszych boksów lekkich ze stali i aluminium po przez średniej wielkości konstrukcje aż do ciężkich boksów z dwoma nadstawkami do głębokości 5,5 metra. Pokazywaliśmy konstrukcje słupowe z pojedynczą i podwójną prowadnicą ślizgową z możliwością zabezpieczania wykopów do ośmiu metrów głębokości, komory do wykopów punktowych w szerokim zakresie wymiarów jak i głębokości, agregaty do odwodnień wykopów. Targi były dla nas udane, odwiedziło nas mnóstwo starych i nowych klientów zainteresowanych kupnem naszych wyrobów. Po targach przyszły pierwsze zapytania i zamówienia. Bardzo licznie wystąpiły firmy z Polski, a w centrum wystawy znajdowało się stoisko naszej Ambasady z działu promocji, która bardzo wspiera nasze działania w Rumunii. Dziękujemy naszemu przedstawicielowi handlowemu w Rumunii Pani Dianie Majorek za ogromny wkład w przygotowanie i prace podczas Targów.

SZKOLENIE DLA KADRY KIEROWNICZEJ WUPRINŻ

Kontynuując naszą wieloletnią współpracę dnia 11.02.2016r. w siedzibie naszej firmy odbyło się szkolenie dla kadry kierowniczej firmy WUPRINŻ. Podczas spotkania Prezes Marek Kopras poprowadził wykład dotyczący odpowiedniego doboru obudów do wykopów tymczasowych. Po za tym naszym gościom został zaprezentowany nasz nowy katalog, zawierający nasze najnowsze konstrukcje, które również zobaczyli na naszej stałej firmowej ekspozycji. Uczestnicy szkolenia mieli też możliwość zobaczenia w pełni zrobotyzowanego i zautomatyzowanego procesu produkcji naszych szalunków, do którego wykorzystujemy najnowsze technologie. 

KONTAKT

  • Centrala

   KOPRAS Sp. z o.o.
   Szklarnia 7
   64-510 Wronki

   E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   Telefon: 0048 67 254 11 96
   Telefon kom.: 0048 509 393 559
   Telefon kom.: 0048 509 393 552
   Telefon kom.: 0048 509 393 556
   Telefon kom.: 0048 509 393 558

  • ZNAJDZ NAS

  • Oddziały

   Rzeszów, Kraków, Kielce
   Telefon: 0048 510 084 105

   Wrocław, Zielona Góra, Gorzów Wlkp., Szczecin, Koszalin
   Telefon: 0048 509 475 328

   Gdańsk, Olsztyn, Bydgoszcz, Toruń, Suwałki
   Telefon: 0048 509 393 552

   Poznań, Łódz, Kalisz, Piła, Leszno
   Telefon: 0048 509 393 556

   Katowice, Opole, Częstochowa
   Telefon: 0048 509 393 557
   Telefon: 0048 508 072 449

   Warszawa, Białystok, Lublin
   Telefon: 0048 509 393 555
  • LOGISTYKA

   Telefon: 0048 506 987 300
   E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • KSIĘGOWOŚĆ I KADRY

   Telefon: 0048 509 393 558
   Telefon: 0048 516 156 706
   Telefon: 0048 506 987 602
  • PRODUKCJA

   Telefon: 0048 509 393 560
   Telefon: 0048 509 393 551